2. liga

Poohlédnutí za podzimní částí pozastavené 2. ligy

V přerušené druholigové sezóně 2020-21 má převážná část celků odehrána čtyři utkání a všechny vyhlížejí restart soutěže, podobně jako je tomu u té nejvyšší.

Do soutěže opět jako v loňském ročníku naskočilo 11 celků. Svoji druhou sezónu načaly Kasejovice, které v předcházejícím ročníku vystřídaly Černíkovice (ty hrají Oblastní ligu v regionu Čechy střed pozn. red.). Rezerva extraligové Plzně je přihlášena do druhé nejvyšší soutěže a tak v soutěži nastupuje její C-tým. Naopak litický klub je přihlášen již pouze do této soutěže. Jak se jednotlivým celkům dařilo? Kdo je jejich lídrem? Pojďme se pustit do malé rekapitulace...

1. HC Buldoci Stříbro

Jedno z největších překvapení podzimu. Po nepovedeném předchozím ročníku, kdy tým slavil jen dvě výhry, je to v tom současném zcela naopak. Čtyři zápasy, čtyři výhry = 12 bodů, při skóre 15:6.

Nejproduktivnější hráči: Tomáš Fišer, Václav Bárta, Richard Báča.
Úspěšnost brankářů: Radek Sládek - 95.35 %

2. HBC Kasejovice

Tým z jihu se prezentoval skvělými výkony již v předchozím, svém premiérovém, ročníku a na ně navázal také v tom aktuálním. Další překvapení soutěže. Na vedoucí Stříbro ztrácí dva body. Čtyři utkání, dvě výhry a dvě výhry v prodloužení = 10 bodů, při skóre 26:8.

Nejproduktivnější hráči: David Braun, Daniel Michálek, Petr Maňaska, Zdeněk Vinter, Sebastian Vaníček.
Úspěšnost brankářů: Lukáš Koubek - 94.74 %, František Aleš - 90.63 %.

3. SK Horní Bříza

Každoroční aspirant na druholigový titul v předchozím ročníku vládl tabulce, před tím současným získal do svých řad extraligou otřelého Krcha, který také vede klubovou produktivitu. Čtyři zápasy, tři výhry a jedna remíza = 10 bodů, při skóre 16:7.

Nejproduktivnější hráči: Martin Krch, Václav Neužil, Filip Lang, Vít Procházka, Lukáš Markvart.
Úspěšnost brankářů: Aleš Daněk - 95.76 %.

4. HCB Fireball 99 Plzeň

Další z každoročních favoritů soutěže. V předchozím ročníku zůstával celek za očekáváním a mdlé výsledky se dostavují i v tom aktuálním, přestože jde o nejlépe střílející celek. Pět zápasů, tři výhry = 9 bodů, při skóre 29:14.

Nejproduktivnější hráči: Marek Rak, Patrik Razým, Tomáš Podlipský.
Úspěšnost brankářů: Tomáš Hadraba - 90.51 %.

5. TJ Snack Dobřany B

Extraligová rezerva atakuje v aktuálním ročníku stejné příčky jako v tom předchozím a těží zejména z výkonů těch nejzkušenějších borců. Čtyři zápasy, dvě výhry a jedna remíza = 7 bodů, při skóre 12:10.

Nejproduktivnější hráči: Václav Šlehover st., Jan Matoušek, Pavel Sloup, Petr Kůrka.
Úspěšnost brankářů: Matěj Malotín - 100 %, Michal Hrubý - 92.31 %, Marek Hájek - 91.38 %, Lukáš Hrubý - 80.95 %.

6. HBC Taurus Plzeň

Celek hrající pátou sezónu druholigovou soutěž a jeho výkony jdou stále nahoru. Čtyři zápasy, dvě výhry = 6 bodů, při skóre 11:19.

Nejproduktivnější hráči: Tomáš Nejedlý, David Opluštil, Lukáš Volf.
Úspěšnost brankářů: Antonín Oplt - 92.05 %, Václav Šubrt - 71.05 %.

7. TJ Tatran Třemošná

Po rozhodnutí opustit prvoligová hřiště se první sezóna příliš nepovedla, ale v té předchozí to bylo o poznání lepší. V té aktuální to však opět není ono. Do utkání zasáhlo také několik členů extraligových šampionů z roku 1997, v dresu HBC Plzeň. Tři zápasy, jedna výhra = 3 body, při skóre 17:12.

Nejproduktivnější hráči: Marek Toman, Martin Holý, Adam Hora.
Úspěšnost brankářů: Jaroslav Pop - 85.71 %.

8. HBC Plzeň C

Také rezerva extraligové a nově i prvoligové Plzně se každoročně řadí mezi papírové favority soutěže. V aktuálním ročníku však jakoby zapůsobilo to, že jde "až" o klubový třetí mužský tým a příliš se nedaří. Tři zápasy, jedna výhra = 3 body, při skóre 9:13.

Nejproduktivnější hráči: Jan Arnet, Ondřej Krpal, Matěj Pavlíček, Lukáš Kopal, Denis Hrabák.

Úspěšnost brankářů: Vlastimil Lokajíček - 87.25 %.

9. HBC Plzeň-Litice

I další tradiční účastník první ligy se rozhodl opustit tuto soutěž a s jediným mužským celkem se tak účastnit druholigových soubojů. Stejně jako v předchozím ročníku se však nedostavují výsledky a to zejména díky slabší koncovce. Čtyři zápasy, jedna výhra = 3 body, při skóre 8:23.

Nejproduktivnější hráči: Martin Böhm, Jan Holopírek, Jakub Plohmer, Jakub Šiman, Vojtěch Touš, Aleš Voves.
Úspěšnost brankářů: Leoš Mytiska - 84.25 %.

10. HBC Rolling Balwans Plzeň

Celek, který obdržel nejvíce branek a herně se mu nedařilo zejména v úvodních kolech. V posledním odehraném utkání byl bodový zisk velmi blízko. Gólman Gregor čelil nejvíce střelám ze všech strážců branky. Pět zápasů, jedna výhra = 3 body, při skóre 10:25.

Nejproduktivnější hráči: Václav Veselý, Ondřej Ludvík, Jiří Pavelka.
Úspěšnost brankářů: Martin Gregor - 86.77 %.

11. SHC Viktoria Plzeň

Tam kde celek skončil v předchozím ročníku, navázal i v tom aktuálním. Jako jediný doposud nezískal jediný bod, přesto má své soupeře nadostřel. Čtyři zápasy, žádná výhra ani remíza = 0 bodů, při skóre 8:24

Nejproduktivnější hráči: Ondřej Vízdal, Filip Hejlíček, Karel Svozil, Michal Remeš, Ondřej Rosič, Tomáš Vaněk.
Úspěšnost brankářů: Tomáš Fiřt - 83.22 %.

Tabulka Elektronický zápis - test
POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Olomouc 2010
192 1041:913 343
2.
HK Olomoucká...
177 891:1029 192
3.
HK Olomoucká...
15 22:12 33