Liga žen

Liga žen uzavřela podzimní část 3. kolem základní části. Svitavy na domácí půdě zazářily

Státní svátek 17. listopadu patřil na hřištích ve Svitavách a v plzeňských Štruncových sadech ženskému hokejbalu. Prachatice se stále drží na čele tabulky. Na třetí příčku se po domácím vydařeném turnaji vyhouply svitavské hokejbalistky.

Litice obraly úřadující mistryně o bod, v Plzni zářila hlavně Kotlíková

Do plzeňských Štruncových sadů vyrazily úřadující mistryně Ligy žen z Prachatic. Svítkov, který si stále drží celý podzim průběžnou druhou příčku a Pardubice. Úvodní zápas hracího dne proti sobě sehrály týmy domácí Plzně a Prachatic. Hned v úvodním zápase domácí hokejbalistky Prachatice potrápily, i když převahu ve střelách měly Prachatické ženy, domácím se podařilo v první polovině vstřelit dvě branky, které hostující hráčky dotahovaly až ve druhé polovině. V nájezdech byly úspěšnější Prachatice. Rozhodující nájezd proměnila Tereza Kotlíková.

Pardubickému týmu se sice během kola nepodařilo vstřelit žádnou branku, avšak se všemi soupeřkami si poradil tým bez velkého množství obdržených branek. Škoda zápasu s Prachaticemi, kde měly ženy hned několik možností využít přesilové hry. Svítkov si stále drží svou stabilní druhou příčku, škoda zápasu s Prachaticemi, který mohl pořadím zamíchat. Svítkov se zapojil více do hry ve druhé polovině a dvoubrankový náskok již nesrovnal. Prachatické ženy předvádí v průběhu podzimní části skvělé výsledky ani v Plzni tomu nebylo jinak. V prvním zápasu sice ztratily bod, v ostatních už nechybovaly. V zápasu proti Svítkovu si hned tři branky připsala Tereza Kotlíková.


HBC Plzeň-Litice - HBC Prachatice 2:3ss (2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Drobná (Kalistová), 8. Novotná - 12. Krásová (Landová), 22. Štěpková (Růžičková), rozh. náj. Kotlíková.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Plzeň-Litice 4:0 (1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Holoubková, 18. Kubátová, 18. Němcová (Hájniková), 21. Kubátová (Topičová).

HBC Pardubice - HBC Plzeň-Litice 0:1 (0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Blažekovič (Rozhoňová).

HBC Prachatice - HBC Pardubice 2:0 (1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Krásová (Landová), 18. Žampachová (Kotlíková).

HBC Prachatice - HBC Svítkov Stars Pardubice 4:2 (2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 6. Kotlíková (Krásová), 7. Kotlíková (Zedníková), 13. Kotlíková (Štěpková), 18. Landová (Krásová) - 16. Měšťanová (Hájniková), 23. Holoubková.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Pardubice 1:0 (0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Skřivánková (Kubátová).

Po zimní přestávce se Liga žen opět rozjede na začátku březnu. Všechny týmy zamíří 9. 3. 2024 na pražskou Palmovku.