Extraliga juniorů

Na juniorskou ligu jsem se dost těšil a jsem rád, že jsme zpátky, hlásí Lukáš Kopal

V první polovině září vstoupili do nové sezony také plzeňští junioři. V úvodu vybojovali v Prachaticích tři body, hattrickem k výhře přispěl Lukáš Kopal. Plzeňský útočník v minulé sezoně působil s B-týmem v první lize, nyní se s mladšími hráči vrátil s cennými zkušenostmi do mládežnické soutěže.

Došli jsme si pro tři důležité body do začátku sezóny

Lukáši, v sobotu jste s plzeňskými juniory vstoupili do nové sezony. V prvním utkání jste porazili Prachatice 8:1. Jaký byl úvodní souboj z tvého pohledu?

Do zápasu jsme naskočili ve vysokém tempu, bohužel jsme inkasovali hned z první střely soupeře. Poté jsme se zvedli a do konce první třetiny jsme dokázali otočit stav utkání na naši stranu. Ve druhé a třetí třetině jsme dokázali zlomit zápas v náš prospěch a došli jsme si pro tři důležité body do začátku sezony.

Jak jsi zmínil, v zápase se nejprve prosadil soupeř, pak jste ještě v první třetině skóre otočili a v dalších navyšovali. Co poté rozhodlo o vysoké výhře?

Za mě o vítězství rozhodl zlom ve 3. třetině, kde jsme byli hladovější po vítězství.

Hned v úvodním zápase jsi vsítil hattrick a přispěl tak ke třem bodům. Očekával jsi takový začátek?

Po smolných přípravných zápasech jsem to určitě nečekal, ale o to víc jsem rád, že se to povedlo.

Ty jsi osobně exceloval. Vstřelil jsi hattrick. Je to osobní start podle představ?

Určitě to byl pro mě výborný start do nového ročníku navzdory nepovedeným přípravným zápasům z mé strany.

Zkušenosti z 1. ligy jsou rozhodně nezapomenutelné

Jaké mety budeš chtít letos s juniory z Plzně dosáhnout? Věříte ve větší úspěch v play off?

Cíl letošní sezóny je jasný, před dvěma roky jsme s juniory skončili těsně pod vrcholem. Letos to chceme zlomit a dojít si pro ten titul.

V Extralize juniorů jsi už odehrál předminulou sezonu, loňskou jste s mladým týmem působili v 1. lize. Jaké to je se vrátit zpět do mládežnické soutěže? Pomohly ti zkušenosti z minulé sezóny?

Rozhodně zkušenosti z 1. ligy jsou nezapomenutelné a rozhodně mě dost posunuli. Na juniorskou ligu jsem se dost těšil a jsem rád, že jsme zpátky.

Na začátku máte na programu pět venkovních zápasů, poté budete hrát zase čtyřikrát doma. Těšíš už se na domácí hřiště, kde budete nastupovat na novém povrchu?

Těším se dost, povrch je výborný a jsem natěšený, až se na něm předvedeme domácím fanouškům.

Další utkání vás čeká až příští víkend, kdy se potkáte s pražskými Rebely. Na čem budete zatím pracovat?

Určitě je to efektivita při zakončení, to je věc, která nám dělá problém od začátku přípravy.