2. liga

Ve 2. lize byly k vidění kanonády, dva týmy vstřelili dvouciferný počet branek

Mužská 2. liga pokračovala dalším kolem, které odstartovalo již netradičně ve čtvrtek soubojem pod umělým osvětlením ve Štruncových sadech, kam se dostavily plzeňské týmy Litic a Fireballu. O víkendu pak byly na programu další tři utkání a v nich se nakonec jednalo o jednoznačné záležitosti.

Malé derby vyznělo nakonec v souboji litických hráčů a Fireballu pro domácí hráče s ohnivým "L" na hrudi. Stříbro doma deklasovalo třemošenský Tatran a figuruje na skvělém 3. místě druholigové tabulky. Horní Bříza potvrdila roli favorita soutěže a neinkasovala, C-tým Plzně naopak nezvládl domácí souboj s rezervou extraligových Dobřan a obdržel "desítku".

HBC Plzeň-Litice - HCB Fireball 99 Plzeň 5:3

V souboji tradičních rivalů se nakonec radovali domácí hráči, kteří si připsali vstřelený gól kromě vyrovnaného počtu hráčů také v přesilové hře i oslabení. V litickém dresu nejvíce zářili čtyřbodoví Ráb (2+2) s Vlasákem (1+3), v dresu hostí se pak nejvíce individuálně dařilo dvoubodovým Honomichlovi (0+2), Rakovi (1+1) a Tůmovi (0+2).


HC Buldoci Stříbro - TJ Tatran Třemošná 15:1

Ve Stříbře bylo po zápase prakticky po skončení úvodního dějství, které domácí ovládli rozdílem šesti branek. Soupeř z Třemošné se totiž na utkání musel dostavit bohužel bez brankáře a jeho roli zastoupil hráč z pole. Na domácí straně toto vyhovovalo nejvíce čtyřbodové dvojici Krejčí (1+3) a Němčák (3+1), za hosty zaznamenal čestný úspěch Čech.

Komentář trenéra Václava Šůchy (HC Buldoci Stříbro): „Očekávali jsme vyrovnaný zápas, tak jak to bývá zvykem. Místo toho přijel Tatran bez gólmana, což ovlivnilo celé utkání. Přišlo mi, že třemošenští rezignovali hned v úvodu zápasu. My jsme většinu zápasu pojali spíše jako dobrý trénink. Konečné skóre 15:1 nebylo až tak podstatné, i když jsme chtěli udržet nulu pro našeho gólmana. Ve středu 28. 9. se opětovně střetneme v 1. kole Českého poháru, tak uvidíme jak se zadaří.“

SK Horní Bříza - HBC Taurus Plzeň 7:0

Jednoznačnou záležitostí bylo také měření sil loňského semifinalisty a posledního celku. Přestože byli domácí favority, rozhodující náskok ve skóre přišel až ve druhé periodě. Největší zásluhu na výhře měli pětibodoví Krch (4+1) s Markvartem (1+4), proti kterým byl krátký i zkušený gólman Marek jenž naskočil poprvé do utkání za nový klub.

HBC Plzeň C - TJ Snack Dobřany B 2:10

Ve šlágru kola se potkaly dva celky jejichž A-týmy bojují v nejvyšší české soutěži. Z duelu vyšli vítězně Šneci, kteří se poprvé prosadili na konci úvodního dějství. Domácí hráči si nepohlídali zejména kapitána extraligového celku Dobřan Jana Kováříka, který se zapsal do produktivity sedmi góly (7+1). Jeho kolegy v brance Fukárek si připsal téměř 93 % úspěšnost zásahů, překonat ho dokázal, a to hned dvakrát, pouze Kasík (2+0)

Tabulka 2. Liga - Čechy Západ
POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
TJ Snack Dobřany B
3 23:7 9
2.
HBC Plzeň-Litice
3 14:6 9
3.
HC Buldoci Stříbro
4 27:11 8
4.
SK Horní Bříza
4 16:15 6
5.
TJ Tatran...
3 8:18 5
6.
HBC Plzeň C
3 10:15 3
7.
HBC Rolling Balwans...
2 7:12 2
8.
HCB Fireball 99...
2 6:10 0
9.
HBC Taurus Plzeň
4 5:22 0