Zprávy RSHb

Nejstarší z Mečounů odešel…

Ve čtvrtek v pozdějších večerních hodinách náhle opustil řady plzeňských hokejbalistů i hokejistů Jiří Kurta. Jeho oddanost oběma sportům byla z pohledu dnešní doby těžko uvěřitelná. Tak jako zpráva o jeho skonu. Panu Kurtovi bylo v listopadu sedmdesát sedm let.

Jiří Kurta alias Áda vstoupil do hokejbalu v polovině devadesátých let, kdy zformoval jeden z tehdejších plzeňských týmů HSC Plzeň. Bývalý dlouholetý hokejový rozhodčí a později zapisovatel se nesmazatelně a navždy vryl do paměti celé plejády hokejistů a hokejbalistů. Při transformaci klubů HBC Škoda Plzeň a TJ Rozvoj Plzeň v roce 1996 přivedl Jiří Kurta několik hráčů z HSC a stal se trenérem B týmu. O rok později mohl slavit první plzeňský hokejbalový titul.

Na střídačce se po boku trenérů objevil ještě párkrát. V roce 2009 spolu s Josefem Kadaněm a tehdejším týmem (např. Petr Gřonka, Michal Průcha, Michal Slanec, Jarda Liška, Lukáš Hofmeister, Petr Ondra, Tomáš Vorál atd.) dosáhli na další premiérový titul v kategorii staršího dorostu. Posledních šest let bylo možné vídat pana Kurtu v hale v boxu časoměřičů. S přibývajícími léty u většiny mužstev HBC Plzeň. Jeho židle od čtvrtka bohužel definitivně osiřela…

Krátká vzpomínka Josefa Kadaněho: "S Ádou jsme zažili bezmála čtvrtstoletí plné krásných i trudnějších hokejbalových chvil. Těch lepších bylo ale mnohem víc. Dnes s touto smutnou zprávou vzpomínám na to, jak jsme s kapitánem staršího dorostu Michalem Bezděkem přinesli panu Kurtovi zlatou medaili do nemocnice. Tehdy to s Ádou nevypadalo vůbec dobře. Ale dostal se z toho a zůstal tu s námi ještě dalších devět let. I z tohoto pohledu jsem moc rád, že byl účastníkem lednového veteránského turnaje, kde se postavil na střídačku mistrovskému týmu z roku 1997. Jiří Kurta určitě zůstane trvale v našich myslích. Díky za vše Ádo!"

Tabulka 2. Liga - Čechy Západ

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HC Buldoci Stříbro
4 15:6 12
2.
SK Horní Bříza
4 16:7 10
3.
HCB Fireball 99...
5 29:14 9
4.
HBC Kasejovice
3 21:4 8
5.
TJ Snack Dobřany B
3 8:5 6
6.
HBC Taurus Plzeň
4 11:19 6
7.
TJ Tatran...
3 17:12 3
8.
HBC Plzeň C
3 9:13 3
9.
HBC Plzeň-Litice
4 8:23 3
10.
HBC Rolling Balwans...
5 10:25 3
11.
SHC Viktoria Plzeň
4 8:24 0