Turnaje

K vidění budou kvalitní zápasy nadprůměrné úrovně, zve na Pilsen Challenge Josef Kadaně

O víkendu se v Plzni uskuteční další ročník mezinárodního turnaje Pilsen Challenge. Letos se turnaje zúčastní z české Extraligy Plzeň a Kert Park, jediným slovenským zástupcem bude Považská Bystrica a přijede také česká reprezentace U20. Více o turnaji prozrazuje hlavní organizátor Josef Kadaně.

Bude se hrát systémem každý s každým, pak podle tabulky o celkové umístění

Na turnaji se také letos představí kvalitní týmy. Kromě domácí Plzně bude v západních Čechách bojovat o cenné kovy šestinásobný mistr české Extraligy Kert Park, loňský mistr slovenské Extraligy Považská Bystrica a česká reprezentace hráčů do 20 let. „Letos se náš turnaj trochu kříží s turnajem reprezentací. Což má za následek, že bude chybět švýcarský zástupce. Pro ty kluky je nemožné jet dvakrát za týden po sobě do Plzně,“ vysvětluje hlavní organizátor Josef Kadaně, že tentokrát na turnaji nebude tým ze Švýcarska. „Ale dva mistři a tvořící se česká reprezentační dvacítka jsou mimořádně kvalitní a atraktivní účastníci,“ těší Kadaněho.

Čtyři týmy se mezi sebou utkají ve dvou dnech. Každý zápas se bude hrát 3x15 minut. „Při počtu čtyř týmů se bude hrát systémem každý s každým a podle tabulky pak v neděli popoledni utkání o celkové umístění (o 3. místo a finále),“ prozrazuje plzeňský předseda herní systém letošního ročníku. „Už jsme Pilsen Challenge se čtyřmi týmy měli a na kvalitě to moc znát nebylo,“ říká Kadaně. Letos mezinárodní turnaj nabídne také odvetu Československého Superpoháru ze října, kdy zvítězil Kert Park na hřišti Považské Bystrice 4:3 v prodloužení.

Tradiční únorový turnaj Pilsen Challenge slibuje vždy atraktivní zápasovou podívanou. Autor: Milan Podpera (momentka z loňského ročníku 2023).

První místo z loňského roku bude obhajovat Plzeň, která ani jednou neprohrála, jen s Nitrou skončilo utkání nerozhodně. „Náš tým je přes neuspokojivé podzimní výsledky pořád mužstvem, které dokáže hrát kvalitně. Což ostatně potvrdil právě loňský ročník,“ vypráví Kadaně. „Čili, z mého pohledu to bude turnaj akcí, kde budou k vidění zajímavé a kvalitní zápasy nadprůměrné úrovně s vysokou herní intenzitou,“ zve všechny hokejbalové fanoušky na tuto událost předseda plzeňského klubu. „Těšíme se na to. A já věřím, že i letos si fanoušci Mečounů i ostatních týmů, především však dobrého hokejbalu cestu do Precol Arény najdou,“ dodává hlavní organizátor.

>> SLEDUJTE SOBOTNÍ ZÁPASY ŽIVĚ NA YOUTUBE <<