Mládež

Turnaj starších žáků v Plzni přinesl nesmírně vyrovnané výsledky, o vítězi rozhodovalo skóre

Plzeňský pohár starších žáků je 2024 minulostí. O prvenství Mečouni bojovali proti celkům Hostivaře, Pardubic a Jihlavy. Sobotní program v Precol aréně nabídl perfektní podívanou plnou zajímavých zvratů. Hned tři týmy si připsaly po dvou výhrách a jedné porážce.

Turnaj se odehrál 27. ledna 2024 v plzeňské hale. Hrálo se 2x12 minut. Vše odstartoval vyrovnaný souboj Plzně a Hostivař. Mečouni jej zvládli poměrem 5:4. SK Jihlava ve svém prvním zápase porazila HBC Pardubice, přičemž následně deklasovala i Hostivař, a to 3:8. Východočeši si následně spravili chuť na Plzni, když vyhráli 4:2. Jihlava ale musela sklopit hlavy před Plzní, když jejich zápas skončil4:3. Hostivař ani v posledním zápase nevyhrála. Pardubice byly lepší ve výsledku 4:6. Na vyhlašování výsledků se radovala SK Jihlava, která turnaj ovládla na skóre 17:10. Druhé skončily se stejným počtem bodů HBC Pardubice a Plzeň. Pražané bez bodu.

Ohlasy po turnaji:

HBC Plzeň (trenér Michal Samec): „Zápasy pro nás byly skvělou konfrontací s kvalitními týmy, s nimiž se během sezony moc nepotkáme. Jsem rád za vyrovnané zápasy, kde rozhodovaly maličkosti. Této zkušenosti si velice cením. Jsem vlastně rád i za zaváhání v zápase s Pardubicemi. I to je pro hráče výtečná zkušenost s poselstvím, že jen tvrdá práce, týmová soudržnost, sebedůvěra a mentální odolnost vedou k úspěchu. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za organizaci turnaje i soupeřům za skvělé sportovní boje. Věřím, že v jarní fázi tyto nabité zkušenosti dokážeme zúročit.“