Liga st. žáků

Naplno se rozběhly soutěže mládeže

První hrací kola mají za sebou soutěže mládeže řízené regionálním svazem. Duely se začaly odehrávat v Lize starších žáků, ale i kategoriích přípravek a minipřípravek.

Liga starších žáků skupiny Čechy Západ + Jih má za sebou nekompletní 4 kola a tabulce zatím vládne celek Plzně. Ten si ve svých duelech poradil s Blatnou (24:1), Prachaticemi (4:0) i celkem Dobřan (15:0).

Na záda mu dýchají hned tři celky. Suchdol nad Lužnicí si poradil s Blatnou (20:2) a Dobřany (15:9). Prachatice zahájili sezonu výhrou s Dobřany (20:1), dále pak prohráli s Plzní (0:4) a v zatím posledním duelu porazily Třemošnou (5:0). Posledním celkem, který doposud získal 6 bodů jsou České Budějovice, které zvítězily v obou dosud hraných duelech. Nejprve s Třemošnou (3:0) a posléze s Blatnou (9:4).

Jediným celkem, který má na svém kontě prozatím 3 body je Třemošná, která nejprve prohrála s Českýi Budějovicemi (0:3), poté zvítězila nad Blatnou (4:3) a v posledním duelu nestačila na Prachatice (0:5).

Bez bodu prozatím zůstávají dva celky. Dobřany nevytěžily bodový zisk ani v jednom ze tří duelů, o něco horší bilanci má Blatná, která má na svém kontě nulový bodový zisk ze všech svých čtyř utkání.

Svoji sezónu zahájila také kategorie přípravek i minipřípravek. Starší kategorie odstartovala své turnaje ve Stříbře a Třemošné. Proti sobě se postavily výběry Plzně a Stříbra, na druhém hřišti pak Třemošné a Dobřan, Blovic a Dobřan, turnaj pak zakončil duel domácí Třemošné a Blovic.

Nutno podotknout, že v obou kategoriích se nelze zaměřovat na výsledky, ale náplní trenérů a realizačních týmů je zaměření na nejen herní rozvoj jednotlivce a to převážně zábavnou formou v týmovém duchu.

Zdroj fotografie | www.hbcplzen.cz

Tabulka Liga starších žáků - Čechy Jih + Západ

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Plzeň
4 52:7 9
2.
SK Suchdol nad...
3 41:16 9
3.
HBC Prachatice
4 30:6 9
4.
SK Pedagog České...
3 13:9 6
5.
TJ Tatran...
4 5:19 3
6.
TJ Snack Dobřany
4 18:55 3
7.
TJ Blatná Datels
4 10:57 0