Český Pohár

Jediný zástupce západu v Českém poháru skončil ve 4. kole

Čtvrté kolo Českého poháru odstartovalo na západě Čech již 15. února 2023, kdy HBC Plzeň vyzvala k duelu HBC Hostivař. V urputném boji, kdy to vypadalo na postup Mečounů, Hostivař ukázala svou sílu. Jediný regionální zástupce tak v poháru končí.

Hostivař postoupila přes Plzeň dál

Ve středu 15. února se odehrálo 4. kolo Českého poháru mezi Plzní a Hostivaří. Tento vyrovnaný duel vypadal od začátku lépe pro domácí Mečouni, kteří po 4 minutách hry vedli 2:0, avšak na začátku druhé třetiny vyrovnal Jan Čejka na 2:2. Pražané se potom v průběhu duelu dostali do dvoubrankového vedení, na které reagoval Hanuš gólem z přesilovky – 3:4. Radim Štěpáník však vítězným gólem ve 40. minutě zajistil Hostivaři postup i přes snížení plzeňského Davídka.