Extraliga dorostu

Náplní tohoto srazu bylo zdokonalit se, říká o prosincovém reprezentačním kempu Jan Meiner

O mistrovství světa v reprezentaci U16 bojuje také Jan Meiner. Plzeňský útočník se v podzimní části umístil s dorostem na druhé pozici, představil se také v B-týmu a C-týmu. V budoucnu by se chtěl dostat také do nejvyšší hokejbalové soutěže.

Podzimní část se nám povedla, ale vždy je co zlepšovat

Honzo, s plzeňským dorostem jste v podzimní části prohráli jen dvě utkání a před přestávkou jste se umístili na druhé pozici. Jak se za podzimem ohlížíš?

Já si osobně myslím, že podzimní část se nám povedla, ale vždy je co zlepšovat.

Nastoupil jsi také v jednom zápase v Českém poháru za B-tým, kde jsi vsítil branku, jednou ses také objevil ve druhé lize v C-týmu. Jaké to pro tebe byly zkušenosti?

Určitě to jsou pro mě zkušenosti k nezaplacení. Je to samozřejmě něco jiného, než jsem zvyklý do současné doby hrát, je to z mého pohledu o něco rychlejší a dravější styl zápasů.

Tuto části sezóny sis ještě prodloužil a o prvním prosincovém víkendu ses v Plzni zúčastnil reprezentačního kempu U16. Co bylo náplní srazu?

Náplní tohoto srazu bylo zdokonalit se a vyzkoušet si hrát s hráči, s kterými běžně nehraju.

Svojí účastí bych rád reprezentoval i náš klub

Na soustředění se představil široký kádr, který se bude postupně zužovat. Co je podle tebe potřeba, aby ses probojoval do konečné nominace na mistrovství světa?

Samozřejmě zlepšit fyzičku a zdokonalit styl hry, tzn. jasné a přesné přihrávky, kličky mezi soupeři a v neposlední řadě dávat krásné góly.

Světový šampionát se bude konat příští rok na přelomu června a červenci v Liberci. Je tvou motivací si tam zahrát?

Je to pro mě velká motivace a určitě budu dělat všechno proto, abych si na takovém to turnaji zahrál. A svojí účastí bych rád reprezentoval i náš klub HBC Plzeň.

Jaké jsou tvé další hokejbalové cíle? Jakých úspěchů bys chtěl dosáhnout?

Můj největší cíl je ten, že se chci dostat do hokejbalové extraligy. Budu se snažit dosáhnout takových úspěchů, aby na mě byli trenéři a tým pyšní.