Český Pohár

Pomohlo nám to se dostat opět do vítězné nálady, ohlíží se za výhrou v Českém poháru Jakub Šmucer

Horní Bříza se ve druhé lize drží na vyšších příčkách. Vítěznou sérii prodloužila v sobotu, když zvítězila ve Stříbře. Úspěšná byla také v prvním kole Českého poháru, kde se setkala s B-týmem Dobřan. K výsledkům přispívá týmu Jakub Šmucer, který je nejproduktivnějším obráncem soutěže.

Myslím si, že rozhodně máme co zlepšovat

Jakube, s Horní Břízou se nacházíte v horní části tabulky, ale bodové rozdíly jsou minimální. Zatím jste čtyři utkání vyhráli, dvě jste nezvládli. Jsi spokojený s průběhem sezóny?

Zdravím všechny příznivce hokejbalu. Ze začátku sezóny mám takové smíšené pocity. Myslím si, že rozhodně máme co zlepšovat. Dvě prohry, co máme za sebou, byly zasloužené. Nehráli jsme dobře a nedávali góly. Ostatní zápasy jsme zvládli, a proto se držíme v lepší polovině tabulky.

V sobotu jste porazili Stříbro 4:2. Po první třetině jste prohrávali o gól, ale ve druhé jste třemi trefami skóre otočili. Byla to rozhodující část, kdy jste si vytvořili náskok a už jste ho nepustili?

Ve Stříbře se vždy hraje zajímavý hokejbal. Asi jsme se museli opět trochu sžít s prostředím a zároveň v sobě najít správnou koncovku. Ve druhé třetině jsme ji v sobě probudili a šli jsme do vedení, které jsme si už uhájili až do konce utkání. Díky celému týmu za hezký výkon.

Na začátku října se vám v Českém poháru podařilo porazit B-tým Dobřan, který ve druhé lize zatím žádné utkání neprohrál, také vy jste mu podlehli. Jak bys zápas zhodnotil?

Vyhráli jsme, takže zápas hodnotím dobře. Nebyl to jednoduchý zápas a rozhodlo se v přesilových výhodách, což jsou klíčové momenty v těžkých zápasech. Nám to pomohlo se dostat opět do vítězné nálady. Je nutno říci, že Šnečci si nechali své hlavní hvězdičky mimo hřiště. Těším se, až zavítají k nám do Horní Břízy.

Pohled z ptačí perspektiivy na hornobřízský Areál Na Hokejce. Zdroj: SK Horní Bříza.

Duel s rozjetým loňským mistrem naší ligy bude rozhodně náročný

V utkání jste inkasovali už v první minutě, ve druhé třetině jste obdrželi gól ve vaší přesilové hře, ale pak jste skóre dokázali otočit a postoupili jste do dalšího kola. Věřil jsi, že utkání zvládnete?

Věřil jsem, vstup do utkání nebyl dobrý, nicméně na konci byla výhra. Dostali jsme gól z brejku, který vznikl z naší útočné bule, pak nám dal soupeř ještě gól při naší přesilovce. Odpověděli jsme obratem z 0:2 na 3:2. Jsem za to moc rád!

V Českém poháru se můžete potkat i s jinými týmy než se setkáváte ve druhé lize. Jaké jsou vaše cíle, kam s týmem chcete dojít?

Přijede k nám Blatná. Aktuálně vedou 1. ligu na západě. Český pohár beru jako hezké zpestření k naší soutěži. Duel s takhle rozjetým loňským mistrem naší ligy bude rozhodně náročný. Těším se.

Ve druhé lize jsi nejproduktivnějším obráncem, vsítil jsi dvě branky a na osm nahrál. Máš už také zkušenosti z extraligy mužů. Chtěl by sis ještě zahrát ve vyšší soutěži?

Rozhodně nejsem spokojený s mou aktuální formou. Spoluhráči se mnou prý také nejsou spokojení a dávají mi to najevo pokaždé, když se oblékám na zápas. (smích) Takže se musím zlepšit ve 2. lize a rozhodně se nechci vydávat do soutěže, kde nemám co dělat. Mějte se krásně a uvidíme se na hřišti.