V obou týmech hraji na stejné pozici a plním podobné úkoly, říká David Němčák

Stříbro úvodní utkání v nové sezóně prohrálo, ve druhém se radovalo z vysoké výhry. K prvním bodům pomohl týmu také David Němčák, který se prosadil třikrát a k tomu přidal jednu asistenci. Hokejbalový útočník nastupuje také v první lize za plzeňský B-tým.

Zápas se nám povedl

Davide, první utkání v nové sezóně jste se Stříbrem těsně prohráli, ve druhém už jste si zapsali první výhru. Jak jste spokojeni se vstupem do nového ročníku?

S výkonem svého týmu jsem zatím spokojen. Celé léto jsme chodili na tréninky a je tam vidět zlepšení jak dopředu, tak dozadu.

O víkendu jste porazili Třemošnou 15:1. Jak zápas hodnotíte?

Zápas se nám povedl. Hráli jsme na mokrém povrchu a poradili jsme si s tím lépe než soupeř. Dařilo se všem hráčům.

Skóre se vám podařilo otevřít už v první minutě, po úvodní třetině jste pak vedli 6:0. S čím jste vstupovali do dalších částí?

Hlavně jsme se soustředili na to, abychom nedostali nějaké zbytečné góly a soupeř se nevrátil do zápasu.

David Němčák na vhazování během druholigového utkání proti třemošenskému Tatranu. Autor: Hana Koníčková.

Samozřejmě jsem rád, že jsem týmu pomohl

V souboji jsi vsítil hattrick a na jednu branku nahrál. Jsi rád, že jste se takto podílel na výsledku?

Samozřejmě jsem rád, že jsem týmu pomohl a že se mi to podařilo.

Nastupuješ také za plzeňský B-tým v první lize. Jsou tvé role u týmů odlišné?

Nejsou, v obou týmech hraji na stejné pozici a plním podobné úkoly. Obě soutěže jsou velmi těžké, hrajeme proti kvalitním hráčům.

V sobotu odehrajete zápas s Rolling Balwans. Věříš, že získáte další body?

Zápas bude velice těžký, ale věřím, že si ze zápasu odneseme nějaké body. Na tréninku jsme se na zápas připravovali, tak snad se nám zápas vydaří.