2. liga

Západočeská 2. liga odstartovala, Dobřany po svém návratu vítězně

O druhém zářijovém víkendu odstartovala nová sezona západočeské 2. ligy, ve které se i v tomto ročníku představí 9 celků. Na účastníky čeká tříkolová základní část a o navazující play-off se má šanci pokusit tentokrát 6 celků.

V prvním kole byly na programu čtyři utkání, ve kterých nakonec zvítězili papíroví favorité. Pohodový start ročníku zažili v plzeňském celku, kde v aktuálním ročníku 2. ligy nastupuje jejich C-tým.

HC Buldoci Stříbro - TJ Snack Dobřany B 2:3

Start ročníku 2022-23 se odehrál na Zimním stadionu ve Stříbře, kam ve své obnovené premiéře zavítala rezerva extraligových Dobřan. Domácí svého soupeře přestříleli, ale gólově se prosadili až v závěru střetnutí. Skóre zápasu otevřel Jan Kovářík, který si v průběhu zápasu připsal ještě dvě asistence. Před závěrečnou třetinou vedli hosté o dvě branky a přestože domácí snížili zásluhou Svobody na rozdíl jedné branky, hosté si vítězství nakonec pohlídali. 

HBC Taurus Plzeň - HBC Plzeň C 1:7

Nejlehčí start z pohledu výsledku zažil C-tým Plzně, který v jeho hokejbalové hale přivítal celk Taurusu. V dresu s mečounem na hrudi byl nejvíce vidět sedmnáctiletý Smeták, který si připsal do tabulky kanadského bodování zápis 4+1.

TJ Tatran Třemošná - HBC Rolling Balwans Plzeň 3:2ss

Napínavé utkání s dramatickou koncovkou se odehrálo v třemošenském areálu, kde v deseti hráčích do pole dovedli hosté utkání až do samostatných nájezdů. Činili se zejména oba brankáři, když na straně Tatranu pochytal Pop 26 střel a hostující Gregor měl 18 úspěšných zásahů.

HCB Fireball 99 Plzeň - SK Horní Bříza 3:5

Posledním utkáním 1. kola bylo střetnutí ve Štruncových sadech. V úvodní třetině se strhla přestřelka a mezi střelce se zapsalo hned 5 hráčů. Hned ve 2. minutě šla Horní Bříza do vedení, skóre pak domácí otočili, ale do šatny se šlo opět s jednogólovým vedení hostů. Na straně domácích si dva kanadské body připsali Honomichl s kapitánem Homolkou, na straně hostů pak se stejným zápisem skončili Neužil, Markvart a asisten kapitána Krch.

Tabulka 2. Liga - Čechy Západ
POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
TJ Snack Dobřany B
4 29:9 12
2.
HBC Plzeň-Litice
3 14:6 9
3.
HC Buldoci Stříbro
4 27:11 8
4.
SK Horní Bříza
4 16:15 6
5.
TJ Tatran...
3 8:18 5
6.
HBC Plzeň C
3 10:15 3
7.
HBC Rolling Balwans...
3 9:18 2
8.
HCB Fireball 99...
2 6:10 0
9.
HBC Taurus Plzeň
4 5:22 0