Liga st. žáků

Finálový turnaj starších žáků je za dveřmi

Boje o titul nejlepších týmů v kategorii starších žáků vypuknou již tento pátek 26. května na zimním stadionu v Sušici a hokejbalové hale v Plzni. O mistrovský pohár se utká celkem osm týmů, mezi nimiž nechybí ani loňský vítěz z Letohradu, či vicemistr z Pardubic.

Do role favorita je mnohými pasována Hostivař, ale i Dobřany a Kelti jdou do turnaje jako silné celky. Jak zúročí celoroční snažení jednotlivé týmy, při kom bude stát více hokejbalového „štěstíčka“ se ukáže právě v nadcházejícím víkendu.

Finálový turnaj, který se uskuteční na půdě regionu západ, je rozlosován do dvou skupin. Skupina A bude hrát na Zimním stadionu v Sušici, kde se také v něděli sehraje zápas o 3. místo a finále. V Hokejbalové hale v Plzni se utkají týmy skupiny B.

Skupina A – Zimní stadion Sušice:
TJ Snack Dobřany
HBC Hradec Králové 1988
HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
HBC Hostivař

Skupina B – Hokejbalová hala Plzeň 

SK Kelti 2008
HbK Karviná
SK Hokejbal Letohrad
HBC Plzeň

V pátek a sobotu odehrají týmy zápasy ve skupině systémem každý s každým. V neděli se potom týmy, které skončily na 4. místě ve skupině utkají v plzeňské hale o celkové 7. místo a týmy na 3. místě skupiny o 5. místo. Vyvrcholení finálového turnaje a předání mistrovského poháru se odehraje v Sušici.

Tabulka Liga starších žáků - Čechy Jih a Západ

POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HBC Plzeň
4 52:7 9
2.
SK Suchdol nad...
3 41:16 9
3.
HBC Prachatice
4 30:6 9
4.
SK Pedagog České...
3 13:9 6
5.
TJ Tatran...
4 5:19 3
6.
TJ Snack Dobřany
4 18:55 3
7.
TJ Blatná Datels
4 10:57 0