Liga st. žáků

Jan Čejka potvrdil roli lídra ve finále MČR starších žáků

Zlatou medaili z Mistrovství České republiky starších žáků zařídil gólem 29 vteřin před závěrečnou sirénou hostivařský Jan Čejka. Finálový zápas Hostivaře a Letohradu nabídl opravdu velkolepý závěr třídenního turnaje osmi nejlepších týmů v kategorii starších žáků.

Hostivař získala ve finálovém souboji tří brankové vedení, ale hráči Letohradu dokázali během závěrečné třetiny vyrovnat. Boj o titul pak vzal do vlastních rukou hostivařský talent Jan Čejka, vstřelil vítězný gól a titul tak uzmul celek z hlavního města.

Pardubičtí hokejbalisté zvládli zápas o bronz a porazili Karvinou 3:1. Tři minuty před koncem utkání dokázala Karviná snížit na rozdíl branky, ale následně nabídla soupeři výhodu přesilové hry. Pardubice v závěru využily šanci a zaslouženě si na konci turnaje pověsili na krk medaile z bronzu.
V zápasu o páté místo rozhodla třetí třetina, kdy Dobřany třemi góly porazily Kelty 6:3. V duelu o sedmé místo zaznamenala vítězství Plzeň, porazila Hradec Králové jednoznačně 8:0.

Výsledky MČR starších žáků:Finále – HBC Hostivař – SK Hokejbal Letohrad 6:5

o 3. místo – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HbK Karviná 3:1
o 5. místo – TJ Snack Dobřany – SK Kelti 2008 6:3
o 7. místo – HBC Hradec Králové 1988 – HBC Plzeň 0:8